22. 07. 2014

PŘIJETÍ VÝZVY KE KANDIDATUŘE NA STAROSTU

Dosavadního starostu Městské části Brno – střed a předsedu místního sdružení ODS Libora Šťástku včera delegáti místního sněmu vyzvali, aby svoji pozici starosty v komunálních volbách na podzim tohoto roku obhájil. Šťástka jejich výzvu přijal a delegáti ho poté zvolili na první místo na kandidátce ODS pro městskou část Brno – střed.

„Být starostou největší městské části je velká odpovědnost a zároveň čest. Udělám maximum pro to, aby občanští demokraté ve volbách zúročili vše, čeho se jim dosud v části Brno střed podařilo pro její obyvatele dosáhnout,“ řekl ke svému zvolení Šťástka.

Ten se z tohoto důvodu nakonec rozhodl na dnešním oblastním sněmu rezignovat na kandidaturu lídra ODS ve volbách na brněnský magistrát.

„Měl jsem na rozhodnutí jen pár hodin. Došel jsem k závěru, že bych obojí zvládal jen s naprostým vypětím sil. Protože se mezi kolegy našli další kvalitní kandidáti na primátora, rozhodl jsem se situaci nekomplikovat vlastní kandidaturou,“ vysvětlil rozhodnutí Šťástka.

Ve volbách do čela městské kandidátky zvítězil František Vižďa nad Vladanem Krásným.

„Panu Vižďovi blahopřeji. Jeho bohaté zkušenosti z akademického života a komunální politiky budou pro naši stranu určitě přínosem a doufám, že je na podzim ocení i voliči,“ dodal Šťástka.

Baví mě dávat věcem a místům smysl. A dělat Brno spolu s Vámi příjemnějším.

Mgr. Libor Šťástka 

občan a zastupitel města Brna a MČ Brno-střed