Komentáře

19. 02. 2015

Opozice na Brně-střed: Bartík ven

Opozice na Brně-střed: Bartík ven

Stává se již tradicí, že každé Zastupitelstvo MČ Brno-střed v novém volebním období skončí porušením zákona, nebo nezákonný přešlap napravuje.  Na ustavujícím v rozporu se zákonem o obcích nové vedení neschválilo ověřovatele zápisu, na prosincovém naopak schválilo odměny dvěma koaličním zastupitelům nad rámec zákona a na včerejším, po výzvě Ministerstva vnitra ke zjednání nápravy, nezákonný stav narovnávalo. Otevřená koalice pod vedením Žít Brno navíc včera zablokovala přijetí několika bodů, které má sama ve svém programu a došlo také na vystoupení bývalého, již propuštěného zaměstnance úřadu, který popsal aktuální dění na radnici a objasnil pravé důvody zrušení Informačního centra.

22. 01. 2015

Žít Brno se chystá zrušit Informační centrum Brna-střed. Potají a bez zastupitelstva.

Žít Brno se chystá zrušit Informační centrum Brna-střed. Potají a bez zastupitelstva.

Infocentrum radnice Brno-střed bylo otevřeno na konci června minulého roku v bývalém Domě potravin na Zelném trhu. I přes rekonstrukci náměstí, které je zatím jedním velkým staveništěm, jej do vánočních svátků navštívilo a jeho služby využilo přes 8.000 lidí. Radnice Brna-střed díky němu byla možná jediným úřadem v České republice, který měl pro občany otevřeno i o víkendu. Také otevírací doba v průběhu pracovního týdne byla nadstandardní – od 7 hodin ráno do večerní 19 hodiny. Nebylo pouze klasickým informačním centrem pro turisty, naopak, primárně bylo zaměřeno na občany městské části a obyvatele Brna. Ti zde mohli obdržet potřebné informace, pořídit výpisy z veřejných rejstříků, či přebalit své dítě v jediné pobočce Family Pointu v Brně, která měla otevřeno 7 dní v týdnu.

 

08. 12. 2014

Pravda o bytě bývalého tajemníka úřadu Brno-střed

Pravda o bytě bývalého tajemníka úřadu Brno-střed

Další díl z diskreditačního seriálu Žít Brno a Mladé fronty dnes s názvem „Za všechno může Šťástka, neboli minulé vedení Brna-střed“, popisuje velmi zkresleně, neúplně a dílem nepravdivě případ bytu bývalého tajemníka úřadu Stanislava Pšeji.

03. 12. 2014

Vánoce na Zelňáku budou pokračovat

Vánoce na Zelňáku budou pokračovat

Letos se výjimečně, kvůli rekonstrukci Zelného trhu, přesunuly adventní trhy Vánoce na Zelňáku do parku na Moravském náměstí. Dobrou zprávou je, že od příštího roku se vrátí zpět na rekonstruovaný Zelňák.

Baví mě dávat věcem a místům smysl. A dělat Brno spolu s Vámi příjemnějším.

Mgr. Libor Šťástka 

občan a zastupitel města Brna a MČ Brno-střed