Vyhledávání - CTP

15. 04. 2014

Kometa vyhrála, Brno ale dostalo na frak od developera

Komentáře: Kometa vyhrála, Brno ale dostalo na frak od developera

Před několika týdny firma Amazon veřejně oznámila, že s Brnem pro své logistické centrum nepočítá. V brněnském zastupitelstvu totiž v lednu, únoru ani březnu nemělo umístění obřího překladiště do areálu Černovické terasy podporu napříč všemi politickými kluby.

Přesto developer CTP Invest dál tlačil na schválení potřebných smluv. Už ne pro sklad Amazonu, ale pro jakýkoli sklad a hlavně pro získání pozemků města. Výsledek se nakonec bohužel dostavil. Developerovi se podařilo přesvědčit nejtěsnější většinu 28 zastupitelů, včetně těch, kteří v minulých hlasováních projekt opakovaně nepodpořili.

12. 03. 2014

Amazon: Stále víc otázek a skoro žádné odpovědi

Komentáře: Amazon: Stále víc otázek a skoro žádné odpovědi

Hlasování o konečném schválení projektu Amazon v Brně se blíží. A my stále nemáme žádnou oficiální informaci o tom, že zde tento nadnárodní internetový obchod chce stavět svůj sklad. Partnerem v jednání byla pouze společnost CTP Invest s.r.o, která má na starosti vlastní stavbu. S touto firmou je také smlouva. Jak naloží s pozemky, které jí máme prodat, má být jen čistě na ní. Amazon se omezuje na zprostředkované vzkazy, ve smlouvách paradoxně uveden není a jasnou řečí nehovoří.

Baví mě dávat věcem a místům smysl. A dělat Brno spolu s Vámi příjemnějším.

Mgr. Libor Šťástka 

občan a zastupitel města Brna a MČ Brno-střed