Vyhledávání - Černovice

27. 03. 2014

Tisková zpráva: ODS je připravena podpořit variantu výstavby Amazonu u brněnského letiště

Tiskové zprávy: Tisková zpráva: ODS je připravena podpořit variantu výstavby Amazonu u brněnského letiště

Amazon Brno ze svých plánů nevypustil. V současnosti zvažuje celkem pět lokalit možných pro umístění svého logistického centra. Dvě z nich se přitom nacházejí na území města Brna: lokalita brněnské průmyslové zóny Černovická terasa a alternativa, nabídnuta Jihomoravským krajem, tedy území u brněnského letiště. Vyplynulo to z dnešního jednání zástupců koalice s představiteli společností CTP Invest, s.r.o. a Amazon.

Jednání se zúčastnili primátor Roman Onderka, předseda Klubu zastupitelů ČSSD Vlastimil Žďárský, předseda Klubu zastupitelů ODS Libor Šťástka a místopředseda Klubu zastupitelů ODS Robert Kerndl, dále pak Raimund Paetzmann za Amazon a Remon L.Vos za CTP Invest, s.r.o.

12. 03. 2014

Amazon: Stále víc otázek a skoro žádné odpovědi

Komentáře: Amazon: Stále víc otázek a skoro žádné odpovědi

Hlasování o konečném schválení projektu Amazon v Brně se blíží. A my stále nemáme žádnou oficiální informaci o tom, že zde tento nadnárodní internetový obchod chce stavět svůj sklad. Partnerem v jednání byla pouze společnost CTP Invest s.r.o, která má na starosti vlastní stavbu. S touto firmou je také smlouva. Jak naloží s pozemky, které jí máme prodat, má být jen čistě na ní. Amazon se omezuje na zprostředkované vzkazy, ve smlouvách paradoxně uveden není a jasnou řečí nehovoří.

Baví mě dávat věcem a místům smysl. A dělat Brno spolu s Vámi příjemnějším.

Mgr. Libor Šťástka 

občan a zastupitel města Brna a MČ Brno-střed